2010 m. balandžio 24 d., šeštadienis

Kaip naudingai praleisti sekmadienį

Jei esate mados istorijos gerbėjos/ai, siūlau šį savaitgalį ar kitomis dienomis apsilankyti keliose parodose Vilniuje, kur turėsite puikią progą trumpam pasinerti į kitokius laikus ir net galbūt pasisemti idėjų savo garderobui.

Taikomosios dailės muziejuje šiuo metu vis dar eksponuojamos karalienės Viktorijos laikų mados. Aš myliu šią parodą. Kas dar nesilankėte, būtinai užlėkite pasidairyti į nuostabias sukneles. Aprėpsite kostiumo istoriją nuo romantizmo iki moderno.


Pratęsti tuos laikus padėtų kitos dvi parodos Paveikslų galerijoje: Francisco Goyos romantizmo laikų alegorijos bei Bari Egizo XIX a. pab. - XX a. pr. tapyba, kurioje ypač gerai išryškėja art deco laikų mados. Žinoma, negalima praleisti ir kitos šviežios parodos šiame muziejuje - tai Nyderlandų karalienės Beatrix fotografijų, vizito Lietuvoje metu, paroda. Fotografijose atsiskleidžia nepaprastai subtilus šios žavios damos mados jausmas. Reikėtų palinkėti, kad ir mes tokiame garbiame amžiuje galėtume taip gerai atrodyti.


Na, o galiausiai nuskambėsiu labai makabriškai, nes pasiūlysiu nueiti į ŠMC, pasižiūrėti K. Grigaliūno "Mirties dienoraščių" su išankstiniu nusistatymu. Šis darbas iš tikrųjų yra skaudžias patirtis ir atsiminimus sukeliantis kambarys. Jame eksponuojami įvairių kalintų, nužudytų, kankintų Lietuvos gyventojų nuotraukos. Tačiau tos fotografijos turi ir informacinę reikšmę. Jei tik atsiribodami nuo istorijos žvelgtumėte į tuos portretus, galėtume atrasti nemažai gražių žmonių. Man buvo gera žinoti, kad visgi mūsų tauta nėra vien pasibjaurėtinų tipų kratinys.


Gero meniško savaitgalio ;)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails